Basia Zielińska

Współzałożycielka szkoły Latin Groove. Tancerka, choreograf i pedagog.
 

Basia to przede wszystkim piękna profesjonalistka, która ambitnie dąży do perfekcji we wszystkim czego się podejmuje. Jest przy tym bardzo kobieca, pełna gracji i świadomości swojego ciała, równie wymagająca wobec siebie jak i wobec swoich kursantów. Co za tym idzie, zajęcia z Basią zawsze są doskonale dopracowane technicznie i jednocześnie pozwalają na przyswojenie niesamowitej ilości wiedzy i umiejętności. Basia troszczy się, aby każdy wyszedł z zajęć zadowolony przede wszystkim z siebie i swoich postępów.
 

Tańczy od 5 roku życia. Zaczynała od tańca towarzyskiego, od którego nie mogła się oderwać przez 13 lat. Turniejowy taniec towarzyski zaowocował dwoma najwyższymi międzynarodowymi klasami tanecznymi "S" w dwóch stylach tanecznych: latynoamerykańskim i standardowym. Następnie rozpoczęła występy z grupą tańca scenicznego gdzie nauczyła się występować przed publicznością solo.
 

Taniec w parze cały czas był jej najbliższy, więc kiedy na jej drodze tanecznej pojawiła się salsa, wróciła do swojego żywiołu - tańca z partnerem. Odkryła talent do improwizacji tanecznej oraz swobodnego używania innych rodzajów tańca w salsie.
 

Półtora roku później, wraz z Łukaszem Słaniewskim oraz Maćkiem Masiakiem założyła szkołę Latin Groove i rozpoczęła karierę na międzynarodowej scenie salsowej. Ona i Łukasz byli gośćmi kongresów salsowych na całym świecie - jako performerzy oraz instruktorzy. 
 

Od roku 2010 współpracuje z legendą salsowej sceny tanecznej: Jazzym Ruizem, z którym występowała i uczyła na jednych z największych kongresów salsy w Europie takich jak Scandinavian Salsa Congress i na świecie takich jak Turkish Salsa Festival. 
 

W roku 2011, z inicjatywy Jazziego Ruiza, powstała formacja Mambo Aces, w której międzynarodowy skład wchodzą tancerze: Marcin Olszewski (Polska), Jazzy Ruiz (Oslo ), Barbara Zielińska, (Polska) Gathica Bordin (Oslo). Jako grupa, Mambo Aces promują styl latin jazz połączony z  elegancją nowojorskiego mambo.
 

Basia jest osobą wszechstronną – świetnie się czuje w  jazzie oraz tańcu współczesnym (udział w projekcie RE-WIZJE 2010). Ukończyła studium choreografii scenicznej w Krakowie oraz zdobyła uprawnienia instruktorskie w specjalności taniec współczesny. Oprócz tego zajmuje się także teatrem. Współpracując ze świetnymi choreografami takimi jak Piotr Jagielski czy Paweł Michno, występowała w licznych spektaklach (m.in. Teatr Rampa „Kamyk zielony”, Teatr Wielki „Traviata”, Teatr Capitol „Lady Fosse 2”).
 

Talent Basi można było również podziwiać w telewizji – finalistka czwartej edycji You Can Dance, dublerka głównej bohaterki serialu TVP2 „Tancerze”, tancerka na festiwalu Top Trendy 2011 i Sylwestrowej Nocy Przebojów Polsatu 2011.

Logo.png