1. Jak zacząć tańczyć salsę ?

Znajdź szkołę której lokalizacja Ci pasuje i będziesz mógł chodzić na zajęcia regularnie.

Wybierz dla siebie odpowiedni kurs - intensywny ? 1 raz w tygodniu 2 razy w tygodniu ? Weekendowy ?  

Wybierz poziom P1 - to oznaczenie poziom P-początkujący pierwszy 

Zapisz się na kurs 

Na pierwsze zajęcia przynieś buty na zmianę - na początek wygodne oraz ubranie nie krępujące ruchów 

2. Jakie buty do

tańca wybrać? 

Otóż pierwsza lekcja tańca to same nowości np. najczęściej po raz pierwszy przez kilkadziesiąt minut będziesz patrzeć się na siebie w lustro! (to z takich dziwniejszych spraw), A więc dobór butów na tym etapie nie jest jeszcze kluczowy. Najważniejsze, aby wziąć coś na zmianę, gdyż sale w szkołach tańca - na przykład w naszej - wyposażone są w profesjonalny parkiet, którego nie chcemy niszczyć i brudzić!
Co natomiast ułatwi Wam pierwsze zajęcia taneczne ?
Na pewno podeszwa, która się delikatnie ślizga - nie polecamy butów z podeszwami antypoślizgowymi, gdyż będą Wam niszczyły stawy i utrudniały obracanie się na stopie! Lekcje salsy natomiast będą z czasem obfitowały w coraz więcej obrotów)
Kolejna sprawa apel do PAŃ - dziewczyny, jeśli na co dzień nie chodzicie w obcasach to nie porywajcie się z motyką na słońce! Na pierwsze kursy tańca weźcie takie buty, w których Wam wygodnie!
Kolejne etapy Waszej przygody z tańcem zweryfikują Wasze potrzeby dotyczące obuwia tanecznego. Na pewno z czasem warto zainwestować w tzw. BUTY TANECZNE, gdyż będzie wam łatwiej realizować trudniejsze figury szczególnie w salsie gdzie naprawdę w pewnym momencie partnerka kręci się do 5 sekund. Zasięgnijcie rady Waszych instruktorów, którzy na pewno chętnie doradzą Wam jakie obuwie będzie dla Was najlepsze).

3. Czy muszę mieć partnera zapisując się na zajęcia ? 

Oczywiście nie! Na zajęciach w szkołach salsy i bachaty zmieniamy się w parach tak, aby każdy tańczył z każdym. Dzięki temu kursanci poznają się nawzajem oraz uczą się lepiej tańczyć. Salsa i Bachata to tańce improwizowane dlatego na kursie nie uczymy się konkretnej choreografii tylko poszczególnych elementów, które potem można łączyć w przeróżne schematy. I na tym polega cała zabawa! Chcesz się do nas przyłączyć?

Logo.png